מאבק בהטייה של האו”ם כלפי ישראל

יולי 24, 2017

דפוסי ההצבעה של המדינות באו"ם מנציחים עדיין את יחסי הכוחות הישנים בעולם, לפיהם העולם הערבי והגוש הקומוניסטי היוו יחד רוב אוטומטי נגד ישראל.

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש. צילום: שלומי אמסלם

בקדנציה הזאת משרד החוץ מנהל מערכה אל מול ההטיה הבוטה כנגד ישראל באו"ם, במקביל לפעילות ארצות הברית לרפורמה בארגון.

העיסוק המוגזם והפניית המשאבים של מוסדות האו"ם לטובת הסוגייה הפלשתינית אינו פרופורציונאלי וגוזל משאבים חשובים וקשב של הקהילה הבינלאומית, שמוטב היה שיופנו לנושאים חשובים אחרים שנמצאים על סדר היום העולמי.

נפגשתי עם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש ועם סגנית מזכ"ל האו"ם אמינה מוחמד ודיברנו על הצורך בשינוי עמוק של הארגון ביחס לישראל. קיימת הבנה שהאו"ם חייב לשנות את יחסו על מנת לא לאבד מהרלוונטיות שלו.

השינוי הגדול במפה העולמית ביחס לישראל וחיזוק הקשרים הדיפלומטיים של ישראל עם מדינות אפריקה, אסיה ואמריקה הלטינית מתחיל ליצור שינוי בדפוס ההצבעות.

סגנית מזכ"ל האו"ם אמינה מוחמד. צילום: אלכסיי רוזנפלד

בפגישות המדיניות שאני מקיימת, אנו דורשים מכל המדינות שעדיין מצביעות על פי דפוסי ההצבעה של העולם הישן לחדול מלקחת חלק בתאטרון האבסורד הפלשתיני שמנסה לשכתב את ההיסטוריה וליצור פוליטיזציה מיותרת בכל ארגון מקצועי.

מדינות רבות שינו את מדיניות ההצבעות שלהן באו"ם בעקבות חיזוק היחסים בין ישראל לבינן.

לראשונה, קיצצנו 30 מיליון ₪ מהתקציב השנתי של ישראל לאו"ם, בתגובה לשורת החלטות אנטי ישראליות שהארגון קיבל.

 לאחרונה נתבשרנו כי ארה"ב הכריזה על תהליך פרישה מאונסק"ו בעקבות השערוריות נגד ישראל בארגון.

תדרכתי את שגרירי המדינות החברות באונסק"ו על הקשר ההיסטורי בין 4000 השנים למערכת המכפלה, ועל הניסיונות הפלשתינים לנכס לעצמם את ההיסטוריה היהודית.

 

במסגרת מאבק זה, נאמתי בכנסת כנגד גניבת ההיסטוריה היהודית על ידי הפלשתינים:

 

נושא נוסף שמשקף את היחס המפלה נגד ישראל ובעד הפלשתינים הוא סוכנות אונר"א (UNRWA), סוכנות סיוע ותעסוקה של האו"ם המיועדת למכונים "פליטים פלשתינים" בלבד, דבר שאין לו אח ורע בכל העולם. ככלל, סוגיות הקשורות לענייני פליטים מטופלות על ידי נציבות האו"ם לפליטים (UNHCR), בעוד הפלשתינים הוחרגו מהטיפול במסגרת סוכנות זו. יודגש כי רוב מקבלי הסיוע מטעם אונר"א המכונים "פליטים פלשתינים", אינם עומדים כלל בתנאים הבסיסיים לקבלת מעמד של פליטים תחת המשפט הבינלאומי.

אם לא די בכך, בעוד שבכל העולם מעמד הפליטות הינו אישי ואינו ניתן להעברה, הרי שהמכונים "פליטים פלשתינים" מעבירים את מעמדם בסוכנות אונר"א בירושה מדור לדור. כך נוצר מצב לפיו במקום שמספר המכונים "פליטים פלשתינים" ילך ויפחת עם השנים, הוא רק הולך וגדל.

סוכנות אונר"א תורמת ואף מנציחה את הנרטיב המטעה של המכונים "פליטים פלשתינים", וממשיכה לשמש חממה לשנאת מדינת ישראל, התכחשות לזכות הקיום שלה והמשך הפנטזיה של שיבה לערים בתוך ישראל כמו צפת, לוד, עכו ויפו.

אנו מבקשים מהמדינות שתורמות לסוכנות אונר"א לא לתת יד לניסיון של הארגון לטפל את "חלום השיבה" הפלשתיני ולהבחין בין סיוע לפלשתינים לבין הצגה מוטעית ומטעה שמדובר לכאורה בסיטואציה של "פליטות".

הסיוע ההומניטארי לפלשתינים יכול להימשך. המיתוס של מעין "פליטות פלשתינית" נצחית הניתנת להורשה חייב להסתיים.

 

YouTube

הצטרפו לערוץ היוטיוב של ציפי חוטובלי

Videos
Error type: "Forbidden". Error message: "The request cannot be completed because you have exceeded your quota." Domain: "youtube.quota". Reason: "quotaExceeded".

Did you added your own Google API key? Look at the help.

Check in YouTube if the id tzipihotovely belongs to a username. Check the FAQ of the plugin or send error messages to support.
תרמו לפעילות

תרמו לפעילות

אנא השאירו את פרטיכם ואחד מהאנשי הצוות שלי יחזור אליכם בהקדם.


+
התפקדו / התנדבו

התפקדו / התנדבו

אנא השאירו את פרטיכם ונהיה אתכם בקשר.
אם יש לכם שאלות ספציפיות, אנא צרו קשר עם אחד מהיועצים הפוליטיים שלי:
כלנית דים 0546347949
עופר קליך 0523894242
איתי רק 0506300891


הצטרפו לרשימת התפוצה

עקבו אחריי באינסטגרם
+
התפקדו / התנדבו

התפקדו / התנדבו

אנא השאירו את פרטיכם ונהיה אתכם בקשר.
אם יש לכם שאלות ספציפיות, אנא צרו קשר עם אחד מהיועצים הפוליטיים שלי:
כלנית דים 0546347949
עופר קליך 0523894242
איתי רק 0506300891


הצטרפו לרשימת התפוצה